poniedziałek, 6 lipca 2015

koktajl z malin i mango

składniki:
  • maliny (garść)
  • mango
  • banan
  • płatki żytnie ( 3 łyżki)
  • siemię (3 łyżki)
  • melisa świeża z nutką cytrynową ( parę liści) pierwszy raz taką spotkałam, jak ona pachnie i daje super orzeźwiający smak
  • białko roślinne z konopi (kupiłam innej firmy tym razem)
  • woda ( ja dolałam ok filiżankę )
wykonanie:
  1. obrać wszystkie owoce, pokroić na mniejsze części
  2. dodać umyte maliny i liści melisy
  3. dosypać 1-2 miarki białka i zalać wodą
  4. zmiksować

Zjeść po treningu z ciastkiem proteinowym przepis
Jeśli dodajecie białko z konopi, to nie ważne jakie owoce/składniki wrzucicie do środka to i tak kolor koktajlu będzie zbliżony zawsze do tego:
 



Czy wiesz, że:
Melisa lekarska to chyba jedno z najpopularniejszych ziół na sen i uspokojenie. Jednak melisa ma także inne właściwości lecznicze – m.in. poprawia trawienie, łagodzi bóle miesiączkowe i mdłości w ciąży. Ponadto znalazła zastosowanie w kosmetyce, m.in. jako środek do pielęgnacji włosów przetłuszczających się.

Melisa na problemy z trawieniem

Napary z melisy zwiększają (choć nieznacznie) wydzielanie soku żołądkowego i żółci, a co za tym idzie – ułatwiają trawienie i pobudzają apetyt. W związku z tym po spożyciu ciężkostrawnych posiłków (bigos, grochówka, dania z fasoli) warto wypić filiżankę herbatki z melisy. Można ją również stosować w stanach skurczowych jelit i dróg żółciowych, które wywołują ból, a czasem kolkę. Ponadto melisa działa wiatropędnie i lekko moczopędne.
Melisa może zapobiec miażdżycy

Picie herbaty z melisy przyczynia się do zmniejszenia stężenia cholesterolu we krwi, a co za tym idzie - może zapobiec miażdżycy. Ponadto melisa hamuje proces utleniania lipidów w wątrobie, zapobiegając jej stłuszczeniu oraz innym schorzeniom.


Melisa na sen i uspokojenie

Napar i inne przetwory z liści melisy można stosować w stanach pobudzenia nerwowego, rozdrażnienia, stresu, zespole przewlekłego zmęczenia, stanach lękowych  i nerwicach wegetatywnych. Ponadto melisa przynosi ukojenie w bólach głowy, także tych migrenowych. Może być stosowana również przy nerwicy serca, w stanach depresyjnych i melancholii. Sprawdzi się także przy problemach z zasypianiem.

Warto wiedzieć, że najwartościowsza jest melisa wyhodowana w przydomowym ogródku. Sproszkowana melisa, dostępna w sklepach, posiada niewiele olejku eterycznego, a co za tym idzie – wykazuje słabe, a nawet żadne działanie uspokajające.

1 komentarz :

  1. wygląda mega smacznie:)
    pozdrawiam!

    http://irreplaceable-fashion.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 *Kolorowaaaa*

Designed By Blokotek